Той графичен дизайн той определя зрителното ни възприятие почти навсякъде, понякога дори там, където дори не го забелязваме. Той ни насочва, казва ни a съобщение и сочи към нас символи които остават запечатани в паметта. Концепцията зад него е сложна и завладяваща. Има много причини, поради които е удобно да наемете услугите на студио за графичен дизайн.
Какво е графичен дизайн?
Тази категория дизайн се занимава с художествен и графичен дизайн на визуално съдържание в различни медии, което има за цел съобщи нещо на зрителя чрез технически средства и по този начин да привлекат вниманието им. Това включва по-специално различни медии за целите на рекламното присъствие. Това се отнася за изготвяне на брошури, плакати, реклами или опаковки, разработване на лого или изграждане на уебсайт с графични елементи. Докато изискванията в областта на дизайна са еволюирали и се различават значително, графичният и медиен дизайн са насочени към визуална комуникация.
Художественото изпълнение се отнася конкретно до областите на рекламата, дизайна и връзките с обществеността и следователно отново е отделено от уеб, производството и индустриалния дизайн. Чувството за естетика, идеите, изобретателността и познаването на различните медии и реклама са необходими за творческо развитие. Дизайнът е предмет на много специфични правила и насоки.
иновации в дизайна
Иновациите често се приписват на случайността, като откриването на рентгенови лъчи, пеницилин или лепящи се бележки. Това може да създаде фалшивото очакване, че всяко изобретение се превръща в иновация и че всичко, което е необходимо, е късметът на съдбата.
Но всички знаем, че не е така. Изобретението е чистият акт на създаване на нещо ново. Само когато едно изобретение е преведено в достъпна форма като продукт или услуга, то е иновация. И този трансфер не само носи голяма вероятност за провал, но и се проваля в огромното мнозинство от случаите. Следователно, иновацията изисква повече от просто изобретателност.
Добрата новина е, че след като една иновация е успешна, нейното приемане нараства експоненциално и тя набира скорост. Докато отне 45 години, за да се приеме колата от 60 процента от населението, на смартфона му трябваха само пет години, за да се наложи. Помислете за иновативните бизнес модели на Airbnb и Uber, които революционизираха цели индустрии само за няколко години. Това повдига важен въпрос: ако иновациите не са случайни и силно желани от бизнес гледна точка, как да превърнете идеите в иновации?
Дизайн, марка и иновация
Pollocreativo, водеща компания за графичен дизайн, обяснява, че ключът към успеха се крие в добре документирана и много сложна взаимовръзка между много фактори, въпреки че няма магическа формула. Особено се открояват два двигателя: дизайн и на марка. Заедно с иновацииформират трите фокусни точки на проектантската работа.
Тенденции в графичния дизайн 2023
След като важността на трите най-важни фактора в графичния дизайн е анализирана, нека разкрием тенденциите през 2023 г.
3D все още е в челните редици на дизайна. Ще го забележите дори на най-непредсказуемите места или там, където обикновено не обръщате внимание. Например в икони. Светът се отдалечава от обичайния минимализъм и се връща отново към реализма. Все пак модата е циклична!
Комбинацията от 3D и 2D също набира скорост от 2022 г. Триизмерният хиперреализъм в графичния дизайн е перфектно съчетан с двуизмерен стил.
- Минимализмът все още е в бизнеса
Простотата привлича вниманието, защото способността да се предава смисъл без цветни и ярки елементи потвърждава професионализма и вкуса на дизайнера. Ефектната опаковка не винаги е ключът към успеха.
Постепенно холографският дизайн преминава от различни популярни дрехи и аксесоари към анимация и модерни лога.
Това е един от най-уникалните стилове, който се отличава със своите оригинални отражения и цветове. Можете да трансформирате дори статично изображение.
Мнозина с умиление си спомнят края на 20-ти век, всичките му атрибути и духовна атмосфера. Този стил препраща към ранните версии на Windows със своите остри очертания на прозорци и плоски геометрични форми. В настоящето е отразено с пиксели, ярки цветове, необичайни градиенти и нюанси, емблематична касета с лента и шарки на дъвки.
Любовта на обществото към различни исторически периоди все повече се проявява в съвременния свят. Така 70-те години се свързват със свободата, любовта към природата, забавлението и хипитата. Характерни черти на този стил са ярки нюанси, плавни линии и контури, изразителни ръкописни шрифтове.
Една от онези вечни тенденции, появили се през 60-те години. Киселинна палитра от цветове, невероятни препратки към други светове, безразличие и творческо разстройство го характеризират и постоянно привличат дизайнерите.
- Разнообразие от колажи и текстури.
Всичко ново е добре забравено старо, както в случая. Този елемент стана по-модерен и оригинален. Неговата простота и ефективност му позволява да остане на вълната на популярност. Някои дизайнери внасят сложни комбинации от елементи, интересни текстури, малки детайли и изразителни фини линии. Разбира се, ръчните диаграми се добавят към цифровите диаграми.
Тенденциите в графичния и уеб дизайн за 2022 и 2023 г. продължават да се придържат към голи и естествени тонове, тъй като тенденцията към естествено спокойствие и спокойствие продължава да расте. Освен това те са по-добри от ярките нюанси, могат да се комбинират с други и в същото време да останат приятни за окото. Фините цветове като фон подобряват както тъмния, така и светлия текст.
Що се отнася до конкретните нюанси за 2022 г., тази година доминираха земните цветове. През 2023 г. се очаква палитрата от зелени тонове и екологичната тенденция да придобият популярност.
Освен това през 2022 г. няколко големи марки наведнъж: Volvo, Pringles и Cadillac направиха своите лога плоски и прости. Такива монохромни стилове имат две предимства: черно-бялото и монохромното оцветяване позволяват на обекта да бъде елегантен, спокоен и приятен за окото, а също така спестяват много боя. Насърчава използването на рециклирани материали и подкрепа за екологично качество.