В днешно време пациентите са много проницателни, когато става въпрос да играят роля за собственото си благосъстояние. Те са добре запознати с множеството здравни услуги, предлагани на пазара днес. Това включва неща като домашни генетични тестове, носими устройства, мобилни здравни приложения, IoT устройства и др.
Сега, въпреки че тези две тенденции може да изглеждат различни в началото, те са свързани с едно нещо – експоненциалното разширяване на медицинските данни.
Тъй като всички тези данни идват с огромна скорост, има по-голяма нужда здравните предприятия да използват потенциала им. Това не само ще помогне на лидерите в здравеопазването да разберат по-добре всички данни, събрани в техните съоръжения, но ще помогне на цялото здравно братство на глобално ниво и ще подобри резултатите като цяло.
Как да развиете своя здравен бизнес с по-добро управление на данни
В тази част ще разгледаме няколко най-добри практики за управление на данни. Те ще помогнат на лидерите в здравеопазването да се насочат към растеж и да идентифицират възможности за увеличаване на крайния резултат на своя бизнес.
1. Използвайте автоматизацията, за да рационализирате работните процеси
Днес едно от най-големите предизвикателства, когато става дума за здравеопазване, е рационализирането на работните процеси. Разпознаване как да се събират, съхраняват и управляват здравни данни от различни източници. След това определяне как да осмислим всички тези данни, за да извлечем прозрения. Правейки това ефективно, ви помага да формулирате политики, да предоставите възможно най-добрите възможности за грижи за пациентите и да управлявате здравните заведения по-ефективно.
Това е мястото, където автоматизацията влиза в действие. По-конкретно, автоматизирани решения за здравеопазване, управлявани от алгоритми за прогресивно машинно обучение (ML). Когато се използват заедно с платформи, базирани на облак, те могат да дадат на лидерите в здравеопазването силата да използват данните, предоставени в безкрайно свързаното царство на здравеопазването, и да ги използват до оптималния им потенциал.
От фактуриране на рутинно посещение при лекар на пациент до насрочване на срещи с нулева човешка намеса до провеждане на изследвания на нови модули за лечение и терапии – само данните помагат на организацията да взема интелигентни решения и да определя целите си.
Дори тогава конвенционалните модели на управление на данни за развитие, изследвания и грижи за пациентите не отговарят на инструментите и ресурсите, необходими за пълното използване на глобално достъпната информация от източници от всякакъв вид.
Автоматизирайте ръчните задачи и други процеси във вашата организация, които изискват по-малко човешка намеса. Това оставя на вашия персонал повече време да се концентрира върху дейности, които пряко допринасят за крайния резултат на вашия бизнес.
Например, ако вашата практика е разработила персонализирана платформа за телемедицина, можете да я подобрите, като интегрирате автоматизиран софтуер за насрочване на срещи с платформата, за да спестите време на вашия персонал, така че да може да се съсредоточи върху други важни задачи, които пряко допринасят за подобряване на резултатите за пациентите.
Автоматизираните решения за здравеопазване могат да формулират нещо като рамка не само за извличане на повече значение от данните, но и за правилното им използване. Следователно това е една технология, която бизнесът в сферата на здравеопазването трябва да потърси незабавно!
2. Съхранявайте данни в централно облачно хранилище, за да ги направите оперативно съвместими
През последните години се наблюдава огромна промяна във формулирането, потреблението, споделянето и съхранението на данни в здравното пространство.
Доставчиците на здравни услуги са изминали дълъг път в усъвършенстването на своите протоколи за управление на данни. От съхраняването на цялата им документация в традиционните файлови системи до цифровизацията. Това беше видимо очевидно в бързото приемане на системите за електронни здравни досиета (ЕЗД).
Според един скорошен доклад, публикуван от Veritis, ИТ консултантска фирма, базирана в Тексас, приблизително 83% от здравното пространство в момента използва облака за извършване на основните си операции. За индустрия, която отдавна е известна с това, че изостава от своите съвременници, тя изненадващо е водеща като пример по отношение на приемането на облака.
Интегрирането на облачната технология във вашите ежедневни работни процеси има двойно предимство в здравеопазването. Това е от полза както за здравните предприятия, така и за техните потребители.
От страна на бизнеса облачната технология може значително да намали оперативните разходи. В същото време позволява на доставчиците да предоставят персонализирани, висококачествени решения за грижа. От страна на потребителите, приемането на облака може да подобри ангажираността, като предостави на пациентите достъп до собствената им здравна информация. Това допълнително води до подобрени резултати за пациентите.
Повишената оперативна съвместимост на здравните данни, която идва заедно с приемането на облак, спестява време. И двамата доставчици, както и техните пациенти, имат полза. Той премахва бариерите, свързани с физическо местоположение, които иначе възпрепятстват достъпа до грижи.
Поради тези горепосочени причини прогресивните здравни предприятия определено трябва да търсят интегрирането на тази най-съвременна технологична иновация в своите бизнес модели, ако искат да останат пред своите колеги в индустрията.
3. Формулирайте бизнес план, за да подобрите шансовете си за успех
Внимателно формулираният бизнес план е един от най-важните инструменти във вашия арсенал. Наличието на план дава възможност на организацията да очертае целите си и да проследява напредъка, когато бизнесът започва да процъфтява.
Бизнес плановете обикновено включват изчерпателна информация, която може да помогне за подобряване на шансовете на организацията за успех. Някои от съставните части на типичния бизнес план са:
- Анализ на пазара
- Конкурентен анализ
- Маркетинг
- Сегментиране на клиентите
- Логистика и оперативни планове
- Проекция на паричния поток
- Дългосрочни стратегии за растеж
Независимо дали управлявате екип от стотици или само двама, не можете винаги да сте на разположение да вземете всяко решение сами.
Уведомете служителите си, че винаги могат да направят справка с бизнес плана, за да разберат следващите стъпки във ваше отсъствие. Споделянето на вашия бизнес план с вашите служители също помага да се гарантира, че всеки ресурс е съобразен с една единствена цел и споделя едно и също разбиране за дългосрочни цели.
Писането на бизнес план също може да ви помогне да осветите по-добре тенденциите и предпочитанията на потребителите, да разберете вашата конкуренция, пазара, на който оперирате, потенциалните смущения и други прозрения, които не винаги са видими на повърхността.
Тези планове предават вашите организационни цели с един поглед и поддържат информацията за вашия здравен бизнес добре организирана. Това ще ви помогне да запазите всичките си отдели и партньори на една и съща страница.
Поради всички причини, споменати по-горе, наличието на стабилен бизнес план определено е една от най-добрите практики за управление на данни, която всяка здравна организация трябва да приеме веднага.
И накрая, за да насочат ефективно растежа на бизнеса, здравните предприятия трябва да структурират своята стратегия за управление на данни и платформи за данни според нуждите на своите потребители.
Също така е важно да разберете как можете да използвате различните налични днес цифрови решения за:
- Свържете различни отдели
- Подобрете комуникацията
- Улесняване на предаването на данни в цялата организация
Растежът е непрекъснат процес. Изисква постоянни усилия. Различните елементи във вашия бизнес трябва да функционират като едно цяло. От вашите ресурси и инструменти, в които инвестирате, до удовлетворяване на очакванията на потребителите и планиране за бъдещето.